1 marca 2017

Wiza do Azerbejdżanu - nic prostszego

Od stycznia tego roku jedna z trudniejszych do uzyskania wiz stała się tania i dostępna bez najmniejszego problemu. Na razie to jedna z łatwiejszych i szybszych do otrzymania wiz, do tego bez konieczności wychodzenia z domu, wszystko można zrobić on-line.


Czego nie należy robić, jak się nie chce przepłacić? Omijać szerokim łukiem pośredników, którzy za mniejszą lub większą opłatą proponują pomoc w uzyskaniu wizy, co nie jest w ogóle konieczne. Każdy jest w stanie zrobić tę wizę sam. Pośrednicy proponują dodatkowe wycieczki, transfery z lotniska, albo pobierają same opłaty manipulacyjne, które powodują, że cena wizy wzrasta o minimum 100%, a widziałam i takich pośredników, którzy liczyli sobie i 200% - 300% ceny.

Jak ubiegać się o wizę?
Zanim zacznie się wypełniać wniosek wizowy dostępny na oficjalnej stronie azerskiego MSZ, trzeba przygotować sobie skan pierwszej strony paszportu w formacie jpg (czyli takiej jak zwykłe zdjęcie). I tyle. Wnioski są na stronie www.evisa.gov.az, która jest w językach angielskim, rosyjskim i azerskim.
We wniosku należy podać oprócz danych personalnych także termin przybycia do Azerbejdżanu oraz adres, pod którym się będzie przebywało. Nie jest wymagane dołączanie dodatkowych dokumentów, ani biletu lotniczego, ani rezerwacji z hotelu, ani nawet zdjęcia.

Opłata pobierana jest od razu z karty kredytowej, cena wizy turystycznej jednokrotnego wjazdu (do 30 dni pobytu) to 20 USD plus 3 USD opłaty manipulacyjnej. Od momentu uiszczenia opłaty do czasu otrzymania wizy w formie elektronicznej na podany we wniosku adres poczty e-mail, mija kilka godzin.

Wizę następnie należy wydrukować i zabrać ze sobą w formie papierowej razem z paszportem.
Niedługo już sprawdzę, czy z taką wizą wjadę do Azerbejdżanu, ale o tym poinformuję po powrocie.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz