28 grudnia 2016

Wiza do Chin

Uzyskanie wizy do Chin jest w zasadzie bardzo proste. Warto jednak znać kilka kwestii, które znacznie uproszczą procedurę, a raczej pozwolą uniknąć straty czasu i pieniędzy ;-)
Pierwsza rzecz - konsulat przyjmuje wnioski wizowe i wydaje wizy rylko w poniedziałki, środy i czwartki w godzinach 9 - 11. I zawsze jest bardzo dużo ludzi, więc warto zarezerwować sobie chwilę, albo przyjść tak koło 9.30. To najlepsza godzina.
Szerokim łukiem trzeba omijać konsulat w chiński nowy rok, wówczas ponad dwa tygodnie wszystko zamknięte jest na głucho. Wiadomo, jak święta to święta. Tak jak u nas tylko znacznie dłużej ;-)
Nie ma tej informacji na stronie konsulatu, ale oprócz opisanych tam dokumentów, które są wymagane, trzeba mieć też ksero pierwszej strony paszportu. Można to zrobić na miejscu, kosztuje to 1 pln.
Spokojnie można iść po wizę ok 2 - 3 tygodnie przed planowanym wyjazdem, wszystko działa bardzo sprawnie i w ciągu tygodnia wiza jest gotowa. Standardowa wiza, czyli wydawana w normalnym czasie, kosztuje 260 pln.
Jak się planuje kilkakrotny wyjazd do Chin, warto aplikować o wizę dwu lub multiwjazdową. Koszt jest taki sam jak w przypadku wizy jednokrotnej. Trzeba tylko koniecznie we wniosku wizowym wpisać planowany termin kolejnego wyjazdu oraz region, do którego się jedzie, lub miasto. Potrzebne są wyłącznie dokumenty potwierdzające pierwszy wyjazd, czyli bilet lotniczy i rezerwacje hoteli.
I gotowe ;-)
Informacje oficjalne można znaleźć oczywiście na stronach chińskiego konsulatu ;-)

http://pl.china-embassy.org/pol/lsyw/

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz